آخرین ترانه ی باران
هیچ کس تردامن نیست ـ دیگران می پوشند ومابرآفتاب نهاده ایم ـ شمس تبریزی 
قالب وبلاگ
چت باکس


 

 به نادیده گرفتن حق شهروندی زنان ایران توسط شورای نگهبان اعتراض کنیم ........ سهیک

درنه دوره پیش انتخابات ریاست جمهوری زنان به علت برداشت مردانه شورای نگهبان از کلمه رجل سیاسی  ازحق ثبت نام برای کاندیداتوری نداشتند _  دراین گرچه بنظر می رسید برای اولین بار این حق انکار ناپذیر آنها برسمیت شناخته شده است ولیکن متاسفانه شورای نگهبان به خط زدن نام کلیه چهل ودونفر کاندیدای زن بگونه ای  روشن اعلام کرد که دربرهمان پاشنه می چرخد و اصولا رژیم اسلامی چنین حقی رابرای زنان ایران برسمیت نمی شناسد!.

طبیعی است که درکشوری که بنابرسیستم مردسالارانه حاکم برآن همه مسئولین مرد هستندجایی برای معرفی نیمی ازافراد جامعه یعنی زنان وجود ندارد .

خواستگاه چنین برخوردهای تبعیض آمیز دخالت سنت ها و احکام دینی درقوانین اجتماعی است  که باعث محرومیت بخش مهمی از افراد جامعه درقبول مسئولیت ها می گردد

دراین تحولات این دوره انتخابات کاندیداهای زن برای اولین بار این فرصت رایافتند که آمادگی خود رابرای احراز مقام ریاست جمهوری اعلام نمایند  و درهمین راستا چهل ودونفز از خانم ها برای شرکت دراین  عرصه پیکارسیاسی ثبت نام کردند

شورای نگهبان که خود را قیم مردم ایران می داند خط قرمز بر نام این کاندیدا هاکشید وصلاحیت حتی یک نفرآزآنها رامورد تائید قرارنداد.

زنان ایران نیمه انکارشده رژیم ولایت فقیه هستند وحال باید منتظرمانده ودید که شورای نگهبان به استناد به کدام دلیل منطقی وقانونی حقوق این زنان را زیرپانهاده است؟

گرچه بنظر می رسید با تائید صلاحیت تنی چند از این بانوان  زنان ایران بصورت گسترده ای دراین انتخابات شرکت نمایند ولیکن  درچنین شرایطی بی شک تمایل عمومی زنان بخاطر این بی احترامی و تحقیر وبی حرمتی بدون پاسخ نخواهد ماند .

برای اعتراض به این برخورد ناشایست با زنان ایرانی باید صدای اعتراض این قشرتحت ستم مضاعف را به گوش جهانیان برسانیم  و نشان دهیم که درمقابل چنین ستم بزرگی ساکت نخواهیم ماند .

انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری درایران فرصت نابی است تا زمزمه های اعتراضی زنان ایران را باصدای رسا فریاد کنیم..

شورای نگهبان باید برای این پرسش پاسخی مناسب جهت رائه به افکار عمومی ارائه دهد...

مسئولین شورای نگهبان پاسخ دهید _ چرا وبه کدام دلیل حق شهروندی نیمی از مردم ایران را نادیده گرفتید؟

[ 2 - خرداد‌ماه - 1388 ] [ 11:49 ق.ظ ] [ (سهیک ) ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 476456

فروش بک لینکطراحی سایت
قالب وبلاگ
.jpg لیست وبلاگهای به روز شدهفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز

دریافت کد آهنگ